3x3

Odigran 3×3 Hoopfest u Svetoj Nedelji

U Svetoj Nedelji održao se četvrti po redu košarkaški 3×3 turnir pod nazivom “Sveta Nedjelja 3×3 Hoopfest”. Ovogodišnje izdanje basketa održalo se od četvrtka, 27. lipnja do subote 29. lipnja, na igralištu u Orešju.

Natjecanja su ovog puta bila podijeljena u pet kategorija. To su redom kategorije U13, U15, U17, seniori “Laganica” (amaterske ekipe) i seniorske profesionalne ekipe “Elite”.

U kategoriji U13 prvo mjesto su osvojili Podsused Crew, dok su u U15 kategoriji slavili 3×3 Zagreb. Prva ekipa u U17 kategoriji je Karlovac, a amatersku “Laganicu” je osvojila Paraolympiacos. U seniorskoj kategoriji “Elite” slavio je Borik Bjelovar koji je pobijedio KA-BA Karlovac rezultatom 21:19.

Pobjednici seniori će izboriti nastup na završnici koja će se održati u Ninu, dok će pobjednici kategorija U13 i U15 osigurati mjesto na završnom turniru u Bjelovaru na kojem će se boriti za naslov prvaka Hrvatske. Ekipa koja je osvojila U17 turnir borit će se za naslov prvaka Hrvatske na završnom turniru koji će se održati u Karlovcu.

Sljedeći vikend na rasporedu je 3×3 u Bjelovaru koji će se odigrati 5. i 6. srpnja 2024. godine.