Kup Krešimir Ćosić

Kup Krešimir Ćosić: Zadar s osam igrača preko Pule do četvrtine finala

KK PULA 1981 – KK ZADAR 60:96 (14-25, 12-29, 14-20, 20-22)

Zadar koji je u Pulu otputovao sa samo osmero igrača tražio se tijekom dobrog dijela prve četvrtine, a da su se pronašli pokazali su i vodstvom na kraju iste 25:14. U drugom poluvremenu Zadar se sa gotovo 30 zabijenih poena u drugoj dionici na poluvremenu odvojio na velikih 26:54 na krilima odlično raspoloženog Pavle Marčinkovića i kapetana Duje Brale.

Za odvajanje na veliku prednost prvenstveno je zaslužena dobra obrambena zadaća Zadrana koji su već u prvom poluvremenu ‘ukrali’ deset lopti, a na grešku izgubljene lopte protivnike su primorali 14 puta. Nisu igrači Zadra u nastavku išli ‘punim gasom’ već su mirno priveli susret kraju s naglaskom na činjenicu da se nitko dodatno ne ozljedi ususret vrlo bitnih nadolazećih susreta. Krajnji rezultat iznosio je 60:96, a Zadar koji je odigrao jako dobar susret timski, do ove pobjede je predvodio Antonio Jordano s 20 ubačaja, Pavle Marčinković s 18 koševa i 5 ukradenih lopti te  Trevor Thompson s 16 koševa i 11 skokova.

Domaće boje s 14 koševa i 7 skokova predvodio je Nikola Ostojić, a Dean Popović je ubacio 11 uz 4 asistencije.

(KK Zadar, FOTO: KK Pula 1981)