Kup Krešimir Ćosić

Kup Krešimir Ćosić: Zadar treći sudionik Final Foura

KK ZADAR – KK ZABOK 89:64 (22-15, 23-19, 22-15, 22-15)

Igrači Zadra s uvjerljivih 89:64 nadigrali su goste iz Zaboka te se time plasirali na Final Four Kupa Krešimir Ćosić.

Zabok je nakon gostujuće pobjede kod Adria Oil Škrljeva bio vidno pod umorom te su trupe trenera Vulića tek 15-ak minuta pružale otpor ekipi koja će u Rijeci braniti trofej našeg velikana. Već na poluvremenu stajalo je na semaforu +11 (45:34) za domaćine, a istekom 30. minute susreta ta se prednost podigla na velikih +18 (67:49) i tu je priča i definitivno dobila svoju ‘točku na i’. Do kraja susreta odigralao se to poprilično mirno te su domaći momci zasluženo slavili uz visoku razliku.

S 18 koševa i 6 skokova Zadar je predvodio Trevor Thompson, a Antonio Jordano dodao je jednak broj ubačaja, Dario Drežnjak ubacio je 13 dok je listu dvocifrenih zaključio Dominik Mavra s 10. Goste su s po 11 koševa predvodili Fran Jacović Antonio Črnjević.

Antonio Črnjević, igrač Zaboka: ‘Čestitam Zadru na uvjerljivoj pobjedi, mi smo mislili utakmicu duže držati u egalu međutim rano su se odvojili, a mi nismo neke odluke ispoštovali. Treba tu i puno bolje igrati obranu za napraviti neki bolji rezultata, a žao mi je što u drugom poluvremenu tu razliku nismo uspijeli smanjiti. U nastavku HT Premijer lige moramo poraditi na obrani kako bi ostvarili željeni rezultat, a Zadru želim svu sreću na završnici Kupa.’

Jakša Vulić, trener Zaboka: ‘Čestitao bih momčadi Zadra na uvjerljivoj i zasluženoj pobjedi. Donekle smo držali priključak kroz prvu i drugu čertvrtinu, ali kako je vrijeme odmicalo tako smo energetski padali i nismo imali rješenja za suprotstaviti se Zadru. Prevelik broj izgubljenih lopti rezultirao je tome da i u onim trenucima i kad Zadar nije imao dobar napadački ritam dođe do laganih poena, a onda su se razigrali i bilo ih je teško kontrolirati jer su oni ipak momčad veće razine. Na nama je da se pripremimo za utakmicu s Cedevitom, a Zadru želim puno sreće na Final Fouru  Kupa Krešimira Ćosića.’

Filip Paponja, igrač Zadra: ‘Mislim da smo odigrali dobro, uz veliku količinu energije, ispoštovali smo sve dogovore iz svlačionice i zasluženo smo odnijeli pobjedu!’

Vladimir Anzulović, trener Zadra: ‘Čestitke dečkima na pobjedi nakon kratkog odmora, a već za dva dana čeka nas sljedeća utakmica u kojoj ćemo probati nastaviti u ovom ritmu.’

Posljednji sudionik Final Foura bit će poznat 16. veljače nakon susreta Splita i Gorice.

KK Zadar, HKS /FOTO: KK Zadar