FAVBET Premijer liga: Zabok slavio protiv Cedevite Junior

ZABOK – CEDEVITA JUNIOR 90:82 (10:22, 24:20, 28:15, 28:25)

Predvođen sjajnim Nickolasom Nealom Zabok je zasluženo stigao do velike pobjedi protiv Cedevite Junior. Domaći su na kraju slavili s osam poena viška (90:82), iako su u jednom trenutku točnije u 15. minuti nakon trice Allena imali 14 poena više (19:33). Zabok je do poluvremena uspio tu prednost spustiti na -8 (34:42) i „održati se živim“ pred „veliki odmor“.

U nastavku sasvim druga slika. Zabok je presingom poremetio napad gostiju, a njihova se prednost iz minute u minutu topila. Rebić je u 22. minuti približio domaće na samo -1 (44:45), da bi nakon trice Buljevića u 27. minuti domaći minimalno poveli (53:52), a u zadnjih deset minuta prenijeli i pet poena viška poslije trice Savića (62:57). Da nevolja za goste bude još veća ozlijedio im se i raspoloženi Karačić koji više nije mogao nastaviti igru.

Zadnjih deset minuta eksplodirao je Neal. Povezao je deset poena u nizu i doveo Zabok na prag dvoznamenkastog vodstva u 33. minuti (72:63). Gosti su se preko Maričevića uspjeli spustiti na -5 (74:69), no odmah nakon odlično je tricom i dvicom reagirao Cinac i Zabok je utakmicu vratio u mirnije vode. Nakon polaganja Cvitanovića u 38. minuti Zabok dolazi do velikih +13 (86:73) i tu je priči bio kraj. Gosti su preko Allena i tek malo uspjeli ublažiti poraz do konačnih 90:82.

Sjajni Nickolas Neal predvodio je Zabok s 27 poena, čemu je pridodao i 4 asistencije. Antonio Sikirić i Emil Savić pridružili su po 13 poena, s time da je Savić upisao i 6 skokova. Kod gostiju najefikasniji je bio Kevaughn Allen s 23 poena, dok je Ivan Karačić upisao 12 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Tekst: T. Zrinšćak