FAVBET Premijer liga

Polufinale FAVBET Premijer lige: Split poveo protiv Cibone

SPLIT – CIBONA 89:74(25:21, 27:14, 21:16, 16:23)

Split u polufinalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske vodi s 1:0, u prvoj utakmici na Gripama je svladao Cibonu s 89:74 (25:21, 27:14, 21:16, 16:23).
Gosti su se nekako držali do 28:26 u 13. minuti, a onda su krenuli “Žuti” i do kraja poluvremena na semaforu je svijetlilo 52:35. Seriju 24:9, koja je praktički riješila pitanje pobjednika, zaključio je s dvije trice Shannon Shorter. Kasnije je prednost Splita rasla i do plus 24 (71:47 u 27. minuti), a u finišu je Cibona uspjela ublažiti poraz i ne doživjeti katastrofu na Gripama.
– Na kraju je jedino bitno da vodimo s 1:0. Čim smo povezali nekoliko šuteva otišli smo na višu prednost, ali držali smo tih dvadesetak razlike do pet minuta prije kraja. Okrećemo se drugoj utakmici, bitno je da imamo energiju i koncentraciju, trebamo ih pretrčati i fizički izdominirati – kazao je Splitov trener Slaven Rimac.

Cibonin službeni predstavnik Dino Repeša bio je nezadovoljan onim što je njegova momčad prikazala u prvom dijelu.- Split je zasluženo pobijedio, na nama je da analiziramo utakmicu i ispravimo neke stvari. Mislim i vjerujem da ćemo seriju vratiti u Split. Ne zadovoljavam se polufinalom, želimo ići do kraja. Na žalost nisam vidio toliku glad kod naših igrača kao kod nekih igrača Splita – rekao je Repeša.

Tekst: Ozren Maršić