Reprezentacije 🇭🇷U17 (ž)

U17 (ž) na SP: Poraz od šesterostrukih prvakinja iz SAD-a, slijedi osmina finala s Francuskom

SAD – HRVATSKA 123:42 (24-15, 34-15, 30-9, 35-3)

Na Svjetskom prvenstvu u Meksiku hrvatska U17 reprezentacija je u trećoj utakmici upisala poraz od 123:42 protiv reprezentacije SAD koja je u lovu na sedmi naslov svjetskih prvakinja.

Hrvatska se reprezentacija odupirala u prvoj četvrtini, čak i šokirala Amerikanke dobrim ulaskom u utakmicu. Bilo je, naime, i 10-4 za Hrvatsku nakon koša Lee Vukić. Posljednje je vodstvo Hrvatska upisala pri 15:14 dvije minute do kraja prve četvrtine, no te dvije minute SAD su iskoristile za seriju od 10 poena do 24:15.

U drugoj četvrtini Amerikanke su prikazale sve svoje ofanzivne sposobnosti, u hrvatski koš strpale 34 poena i Hrvatska se nakon toga nije vratila u priliku za uzvrat. Ukupno 46 izgubljenih lopti, odnosno 30 osvojenih lopti za SAD, nisu mogle ispričati drugačiju priču. Trenerica Tatjana Jacović ipak je uvela sve igračice u igru, a najefikasnija je ponovno bila Olivia Vukoša s double-double učinkom od 12 poena i 11 skokova uz pet blokada.

No, ništa još nije izgubljeno. Naše U17 reprezentativke koje su do sada igrale odličan turnir očekuje utakmica osmine finala, tzv. Round of 16, koja se igra već 18. srpnja u 4 ujutro po srednjeeuropskom vremenu, a s druge strane parketa naći će se Francuska.