Mlađe kategorije

Jr. NBA Arena Sport Finals 2024: Dvije uvjerljive pobjede dječaka, poraz djevojčica

Na poziv NBA lige hrvatske U14 reprezentacije sudjeluju na Jr. NBA Arena Sport Finals 2024, međunarodnom turniru kojem je od petka do nedjelje domaćin Beogradu.

DJEČACI

SRBIJA – HRVATSKA 48:66 (12:16, 10:16, 11:18, 15:16)

U prvom ogledu dječaci su pobijedili Srbiju 66:48. Nakon prve četvrtine Hrvati su bili na +4 (16:12), a na poluvremenu na + 10 (22:32). U drugom je Hrvatska nastavila s dominacijom te zasluženo slavila s uvjerljivih 18 poena razlike (66:48). Ante Rudež (16) i Luka Ukić (14) su bili najbolji strijelci u hrvatskim redovima.

HRVATSKA – BIH 70:54 (18:9, 10:12, 26:19, 16:14)

U poslijepodnevnom programu Hrvatska se sastala s Bosnom i Hercegovinom te ostvarila novu uvjerljivu pobjedu. Nakon prve četvrtine bilo je 18:9 za Hrvatsku. U drugoj je BiH uspostavila ravnotežu te se na odmor otišlo s rezultatom 28:21. Treća četvrtina otklonila je sve dvojbe oko pobjednika, Hrvatska je pobjegla na 54:40 i mirno privela utakmicu kraju. Luka Ukić je s 20 poena bio najbolji strijelac u redovima Hrvatske. Karlo Blažević je postigao 14, a Jure Vidaković 13 poena.

U subotu s početkom u 14 sati protivnik Hrvatske bit će Slovenija.

DJEVOJČICE

SRBIJA – HRVATSKA 53:30 (12:9, 17:8, 13:5, 11:8)

Djevojčice su u petak odigrale jedan susret, preostala dva ih očekuju u subotu. Srbija je bila bolja 53:30.

Hrvatice su povele 9:8, no domaće igračice su iskoristile prednost koje su imale u reketu i polako preuzele kontrolu igre u svoje ruke. Nakon prve četvrtine bilo je 12:9, a na poluvremenu 29:17 za Srbiju. Treće četvrtina donijela je potvrdu pobjede srpskih igračica, nakon nje rezultat je glasio 42:22.

U hrvatskim redovima istaknule su se Marta Sučić s 10 i Martina Duić sa 7 poena. U subotu Hrvatska će se prvo ogledati s Bosnom i Hercegovinom (11 sati) pa sa Slovenijom (17 sati).

Utakmice ćete moći pratiti i uživo na Arena Sport Hrvatska kanalima.