Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (3. kolo): Studio Zagreb nadigrao Zadar

ŽKK ZADAR – KK STUDIO ZAGREB 67:74 (17:20, 14:15, 23:27, 13:12)

Igračice Zadra nakon visoke pobjede u Šibeniku nisu uspjele na domaćem parketu pobijediti ekipu Studio Zagreba, kojoj je ovo prva pobjeda u sezoni. Bolje otvaranje gostiju iz Zagreba rezultiralo je vodstvom 16-8 u u 7. minuti utakmice. Domaćin se vraća i smanjuje zaostatak do kraja prve četvrtine na 17-20.

Serijom 7-0 na otvaranju druge četvrtine Studio Zagreb odlazi na prvu dvoznamenkastu prednost, ali domaćin se ne da te se vraća na samo 2 poena zaostatka pred kraj prvog poluvremena. Na odmor se otišlo rezultatom 35-31 za goste.

Tijekom treće i četvrte dionice utakmice gošće su u nekoliko navrata imale dvoznamenkastu prednost, domaćin je u nekim trenucima prijetio, ali na kraju zaslužena pobjeda Zagrepčanki rezultatom 74-67.

U redovima domaćina najbolji strijelci bili su Emilija Podrug sa 18 (11 skokova, 8 asistencija) i Josipa Zovko sa 16 (10 skokova) postignutih poena. Kod pobjedničke ekipe najefikasnije su bile Khrystyna Kulesha s 21 i Lea Vukić s 19 (8 skokova) ubačenih poena.

Tekst/Foto: ŽKK Zadar