FAVBET Premijer liga (3. kolo): Dinamo ipak nedostižan Vrijednosnicama

KK DINAMO-ZAGREB – KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK 79:65 (15:15, 18:16, 19:18, 27:16)

Dinamo je kao domaćin u Dubravi u 3. kolu Favbet Premijer lige slavio protiv Vrijednosnica Osijek 79:65. Zagrepčani su zaigrali bez ozlijeđenih Davida Kralja i Ivana Tvrtka Majića, a do pobjede su stigli boljom igrom u drugom poluvremenu.

Nakon što je Mladen Primorac zabio tricu za Osječane na odmor je Dinamo otišao s +2 (33:31), a prvu od dvije velike serije napravio je u trećoj četvrtini kada je nakon trice Ivana Novačića bilo 50:39. Osječani su zahvaljujući Robertu Kujundžiću i kapetanu Veljku Budimiru brzo uzvratili te u posljednju četvrtinu ušli s minus 3 (52:49).

Nakon druge velike serije Dinama gostima više nije bilo povratka. Ivan Vučić je povezao dvije trice, jednu Filip Paponja za veliku seriju 15:0 i za goste nedostižnih 67:51.

Filip Kraljević je ubacio 19 poena uz 12 skokova. Vučić je dodao 12, a Ivan Novačić 11. Kod Osječana koji čekaju svoje prvo povratničko slavlje bolji od ostalih je bio Robert Kujundžić koji je postigao 14 poena.

Tekst/Foto: Krešimir Galić