FOTO HT Premijer liga (6. kolo): Split u Dubravi osigurao pobjedu u posljednjoj četvrtini

Dubrava Furnir – Split 74:86 (16-13, 18-21, 21-22, 19-30)

Split je u 6.kolu HT Premijer lige slavio u Dubravi 86:74. Konačni rezultat neće sugerirati zanimljivi susret u kojem su Dubravaši imali svoju priliku u završnici kada su pri rezultatu 73:72 za Split imali dva pokušaja za tricu koji nisu bili precizni. Iskusniji Splićani u završnih 150 sekundi serijom 13:2 stigli su do svoje treće pobjede.

Dubrava Furnir je dobila prvu četvrtinu 16:13, a na poluvremenu je bilo 34:34. Raspoloženi Chris Hortman i Marko Šarac vukli su Dubravaše koji su početkom posljednje četvrtine vodili 63:59. Uzvratili su Splićani serijom 7:0, a ključne koševe u završnici ubacili su Jamel Morris (trica), te Toni Perković i Mate Kalajžić nakon osvojenih lopti.

Toni Perković je predvodio Split sa 15 poena. Po 12 su ubacili Jamel Morris i Robert Rikić, a 11 Mate Kalajžić i Pavle Marčinković.

Kod Dubrave Furnir Chris Hortman je ubacio 22 (trice 4/5), Marko Šarac 18 (trice 4/11), a Petar Perić 10.