HT Premijer liga (4. kolo): Prva ovosezonska pobjeda Adria Oil Škrljeva

Adria Oil Škrljevo – Alkar 87:74 (18-20, 25-17, 26-17, 18-20)

Prva pobjeda Zelenih sa Škrljeva u novoj sezoni, u četvrtom su pokušaju došli do bodova pobijedivši Alkar 87:74. Na kraju više od tri stotine nazočnih, među kojima je bilo i dvadesetak Maligana iz Sinja, pljeskom su nagradili obje ekipe.

Alkar bolje otvara utakmicu i u trećoj minuti ima prednost 5:2 nakon što su pogodili Nickolas Ralphael Neal za dva i Gabriel Marić tricu. Adria Oil Škrljevo u 4′ ima prvo vodstvo 6:5, da bi minutu kasnije otišao na plus sedam12:5 nakon što su pogađali Vrkić, Batur i Šekelja. Gosti se ne predaju pa na ulasku u posljednju minutu prve četvrtine imaju mini prednost 18:17, da bi na mini odmor otišli sa prednošću 20:18.

Nastavak je donio odličnu igru kapetana gostiju Hrvoja Vucića, pa Alkar u 13′ ima plus osam 30:22. Dvije minute kasnije Adria Oil Škrljevo se vraća u igui izjednačava na 30:30. Bilo je to četvrto izjednačenje na utakmici. Do kraja druge četvrtine razigravaju se Ivcan Batur i Domagoj Vrkić koji postižu svaki po 14 koševa za prednost Zelenih na velikom odmoru od plus šest 43:37.

Drugo poluvrijeme donosi dobru igru Adria Oil Škrljeva. Domaćin stalno povećava prednost, da bi u 25′ imao plus četrnaest 57:43. Na isteku treće četvrtine razigarao se i Luka Padurić koji sa dvije trice u nizu i dva koša dolazi na 12 postignutih koševa, a Škrljevo četvrtinu zaključuje sa prednošću od 15 koševa i rezultatom 69:54.

Posljednjih deset minuta u znaku je dvojca Batur – Vrkić koji su nemilice trpali koš Sinjana. Domaćin je u 38′ imao i plus sedamnaest 85:68, da bi na kraju na semaforu zasvijetlilo Adria Oil Škrljevo – Alkar 87:74. Najučinkovitiji kod Adria Oil Škrljeva bili su Batur sa 26 i Vrkić sa 21 postignutim košem, dok je kod Alkara Neal postigao 21.

Josip Barnjak, igrač Adria Oil Škrljevo:

„Čestitam Alkaru na dobroj borbi. Za nas, mislim da smo dobro odigrali. Riješili smo onaj grč koji smo imali u početku. Batur i Vrkić su bili izuzetno raspoloženi večeras, pa im se pridružio i Pandurić i dečki su povukli cijelu ekipu. Napokon nam se otvorio šut i pokazali smo rezultat naših treninga. Ovo je bio dobar prikaz kako igrati dalje i moramo krenuti još jače i bolje te pobjediti iduću utakmicu.“

Damir Rajković, trener Škrljeva:

„Izuzetno teška utakmica za nas, pogotovo na psihološkom planu. Mislim da nije bilo upitno da li znamo ili ne znamo, nego je već bila stvar samo psihologije. Ova utakmica je samo to tražila – da igraju pametno i da se stabiliziraju i napokon počnu igrati kao momčad. Imali smo puno asistencija i imali smo povezanost u napadu. Obrana je donekle funkcionirala. Bilo je puno brzopletosti ali smo se čestitka dečkima što smo se ipak skupili pogotovo pred kraj druge četvrtine. Ova utakmica će nam puno pomoći pogotovo kad smo ušli u sezonu sa 0-3 i pogotovo nakon onog faila s Dubravom. Ovo vjerujem da je početak pravog ritma i siguran sam da ćemo ovako dobro nastaviti.“

Ivan Kučan, igrač Alkara:

„Imali smo šansu u prvom poluvremenu i bili smo u dobrom ritmu. Prije svega u obrambenom dijelu i onda smo počeli smo raditi greške u napadu i potom u obrani – pomalo neobješnjivo i moguće da bi se to moglo pripisati godinama, makar to nema smisla. Mislim da je dekoncentracija bila uzrok. Izgubili smo tu laganu prednost iz prvog poluvremena i u drugom igrali na mahove, refule i treba puno više da bi se pobjedilo u gostima. Treba biti u glavi na mjestu svih 40 minuta i prije svega popraviti šut. Čestitke ekipi Adria Oil Škrljeva na pobjedi.“

Damir Milačić, trener Alkara:

„Prije svega čestitke dečkima Adria Oil Škrljeva na zasluženoj pobjedi. Usudio bih se reći da je boljka moga tima neiskustvo, međutim mi dobro izgledamo na terenu. Žao mi je što nismo oplodili dobru igru i što u prvom poluvremenu nismo igrali bolje. Mlada ekipa je sklona oscilacijama i na takvo što moramo biti spremni. Imali smo jedan veliki peh, ali veliku sreću za Hrvoja Vučića koji se jučer oženio. Nismo mogli puno računati na njega. Wembi nam je dao puno, ali je brzo ušao u faulove i time smo izgubili visinu i skokove. Nismo dobro branili Batura jer je uvijek ulazio na lijevu stranu. Ne mogu biti ljut na svoju momčad. Došli smo i muški poginuli. Zahvalio bih se našim navijačima Maliganima koji su došli i podržali nas cijelu utakmicu. Još jednom čestitke na zasluženoj pobjedi Škrljeva.“