HT Premijer liga (5. kolo): Lavovi vodili, Brokeri dobili utakmicu

U 5. kolu HT Premijer lige Vrijednosnice Osijek su slavile u Dubravi 96:87 (24-31, 20-20, 25-23, 27-13).

Vodili su domaćini više od trideset minuta, ali u posljednje četiri minute nisu izdržali, a iskustvo gostiju predvođenih Lovrom Bašićem donijelo im je vrijednu pobjedu.

Osječani su na startu poveli 9:4, ali su Dubravaši brzo uzvratili i na krilima Chrisa Hortmana i Petra Perića dobili prvu četvrtinu 31:24. Nastavio je Hortman i u drugoj četvrtini kada su se priključili Smolić, Vujić i Majić za +12 Dubrave Furnir u 15.minuti (43:31). Vrijednosnice Osijek su u rezultatskom priključku držale trice Šarenca i Jordana, a poslije dobrog prvog dijela momčad Darka Krunića je na poluvremenu imala prednost 51:44 uz 17 poena Hortmana i 11 Ante Smolića.

Drugo poluvrijeme za Dubravu Furnir otvorio je Kristijan Šutalo koji je uz Hortmana i Majića odveo Dubravaše na +11 (62:51). Uzvratile su Vrijednosnice Osijek koje su preko raspoloženog Jordana stigle do minus 2 (64:62) u 27.minuti. Krizne minute Lavova prekinuo je Marko Šarac koji je ubacio sedam bacanja zaredom za 71:62. Do kraja treće četvrtine Buljević i Jordano su zabili za goste, a za domaćine Ivan Tvrtko Majić pa je Dubrava Furnir u posljednjih deset minuta ušla s +5 (74:69).

Raspoloženi Majić posljednju četvrtinu otvorio je tricom za 77:69. U posljednjih sedam minuta Lavovi ulaze s +8 (79:71), a u posljednje četiri minute s +4 (82:78). Tada Jordano zabija tricu i polaganje za prednost gostiju 83:82 na 3,18 do kraja. Trener Dubrave Furnir Krunić zove minutu odmora nakon koje Dubravaši gube loptu a Lovre Bašić zabija bacanja za 85:82. Nakon trice Bašića vodili su Osječani 88:82, uzvratio je tricom Šarac, a put prema pobjedi gostiju ucrtao je Bašić koji je bio mirne ruke s linije slobodnih bacanja.

Jordano je utakmicu završio s 24 poena, Ćorić je dodao 19 (9 sk), Buljević 18 (9 sk), a Bašić 17 poena uz 14 asistencija.

Kod Dubrave Furnir Hortman je ubacio 21 (13 sk), Šarac 18, Majić 16, a Smolić 13 poena uz 8 skokova.