HT Premijer liga (6. kolo): Momčad Adria Oil Škrljeva upisala drugu ovosezonsku pobjedu

KK Adria Oil Škrljevo – KK Hermes Analitica 77:63 (33-16, 14-20, 14-13, 16-14)

Košarkaši Adria Oil Škrljeva su pobjedom nad Hermes Analiticom od 77:63 došli do druge prvenstvene pobjede i time popravili negativni skor koji su imali uoči šestog kola HT Premjer lige. Treba reći da pobjeda Zelenih nije dolazila u pitanje niti u jednom dijelu utakmice.

Domaćin na početku utakmice radi agresiju na igru gostiju i nakon minutu i 52 sekunde ima 8:0, da bi dvadeset sekundi kasnije u 3′ bilo i 10:0. Domagoj Vrkić i Josip Barnjak su pogađali za prednost Adria Oil Škrljeva. Do kraja prve četvrtine probudio se i Jordan Riewer koji pogađa dvije trice za redom za plus sedamnaest u 9′ i rezultata 31:14.

Nastavak donosi na najveću prednost Zelenih koji u 12′ imaju i plus dvadeset 38:18. No, nešto se pita i Analitičare koji na krilima Brune Perića i Julijana Rajića smanjuju na minus devet pri 43:35 u 18′. Ipak, na veliki se odmor otišlo rezultatom 47:36 za Adria Oil Škrljevo. Kod domaćina najučinkovitiji nakon prvih dvadeset minuta bio je Ivan Batur sa 15 postignutih koševa, dok je kod Hermes Analitike  Perić postigao devet.

Početak treće četvrtine u znaku je domaćina, koji odlazi na plus 19 i rezultat 55:36. Na krilima Ante Gospića domaćin održava prednost pa se na mini odmor odlazi prednošću Zelenih 61:49.

U posljednjih deset minuta domaćin je održavao prednost za konačnih 77:63. Najučinkovitiji kod Adria Oil Škrljeva bio je Ivan Batur s 24 postignuta poena, dok je Julijan Rajić kod Hermes Analitice postigao 18.