FAVBET Premijer liga (4. kolo): Dubrava dvoznamenkastom razlikom pobijedila goste iz Sinja

KK DUBRAVA – KK ALKAR 83:69 (23:11, 19:15, 24:24, 17:19)

U 4. kolu Favbet Premijer lige Dubrava je slavila protiv Alkara 83:69 i tako nakon gotovo pet godina slavila protiv Sinjana u svojoj dvorani. Alkar je u Dubravu stigao bez Tomaševića i Gurleya, a njihovu početnu prednost 3:0 brzo su Andrej Matić i Jure Škifić okrenuli serijom Dubrave 13:0. Odličan period Dubrave zaključio je Viktor Šarić za +15 (20:5). Alkar je kratko zaprijetio početkom druge četvrtine (27:20), a Dubrava je uz 12 poena Matića do odmora napravila +16 (42:26).

Početkom treće četvrtine domaćini imaju najvećih +18 (44:26) i kada se činilo da će lakše privesti susret kraju tako nije mislio Jeremy Shaw koji je u nastavku ubacio 15 poena i držao Sinjane u kakvoj takvoj nadi do posljednje četiri minute (72:64). Nakon trice Matića za 77:64 bilo je jasno da će bodovi ostati u Dubravi koja je upisala drugu pobjedu.

Josip Batinić (19) je predvodio Dubravu s 19 poena, 7 skokova i 7 asista. Škifić je dodao 18 uz 7 skokova, a Matić 15. Kod Alkara Shaw je ubacio 21, Noa Svoboda 11, a Ivan Kućan 10 poena.

Tekst: Krešimir Galić