FURNIR – DINAMO ZAGREB 76:72 (26-21, 14-14, 15-17, 21-20)
Košarkaši Furnira iz Dubrave zadržali su status premijerligaša i sljedeće sezone. U drugoj utakmici doigravanja oni su i drugi puta slavili protiv Dinama 76:72. Na svom terenu momčad Jeronima Šarina otpor odličnog Dinama slomila je tek u završnici susreta.
Pet trica (Vidović 3) je Dinamo ubacio u prvoj četvrtini kada je imao najveću prednost (14:4). Odgovor Furnira stigao je vidu trica Jerkovića i Pandurića, a serijom 18:4 žuti su dobili prvu četvrtinu 26:21. Mali broj poena na startu druge četvrtine vratio je Dinamo u prednost nakon trica Garafolića i Juriča. Na odmoru ipak Dubravaši vode (40:35).
Novi bljesak, a ujedno i posljednji Dinama vidjeli smo sredinom treće četvrtine kada su stigli na željenih +4 (48:44). S dvije trice uzvratio je Luka Pandurić, a rezultatki preokret Furnira najavio je Ivan Tvrtko Majić koji je zabio za 53:50. Do kraja susreta Lavovi su uspijeli sačuvati prednost, ali tek je trica Majića za 67:58 na četiri minute prije kraja stavila točku na i ovog susreta.
”Nismo uspijeli jer nam je jednostavno ove dvije odlučujuće utakmice nešto falilo. Moram reći da smo se malo bolje trebali pripremiti za kriterij slobodnih bacanja koji nam nije bio jasan. Čestitam Furniru na ostanku u HT Premijer ligi, a mi jednostavno nismo najbolje reagirali na njihove vrste zona. Ponosan sam na svoju momčad za koju na početku sezone nitko nije vjerovao da će doći tu gdje je došla. Ja sam vjerovao od početka i govorio da je ovo odlična momčad. Na kraju nismo imali onaj mali korak koji nam je trebao. Užasno mi je žao i navijača koji su pokazali da su s nama i nakon što prespavamo trebamo posložiti stvari za iduću sezonu koja će biti još zanimljivija”..kaže trener Dinama Milan Ličina.
”Ovakve utakmice su vrlo komplicirane i ova je pokazala da je vrlo neizvjesna. Neke stvari koji smo dogovorili u obrani smo ispoštovali, ali nam napadački dio nije bio onakav kakav smo htjeli. U toj jednoj tvrdoj utakmici smo pokazali kvalitetu uz dobru reakciju nekih igrača u obrani što sam i očekivao. Presudila je obrana koja nas je dovela do pobjede i ostvarenja cilja. Pomogli su nam i navijači Dinama jer nam je taj prekid više išao na ruku i hvala im na tome.”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin koji je na najbolji mogući način odradio tri i pol mjeseca na klupi Dubravaša, a sada ostaje vidjeti hoće li Furnir povesti i u novoj sezoni.
Furnir je imao pet dvoznamenkastih strijelaca, a predvodili su ih Pandurić i Tramaine Isabell (8as) sa 16 poena. Majić i Makur Puou (10sk) su ubacili po 13, a Mihajlo Jerković 12. Kod Dinama Koji je šutirao 40 trica i pogodio 12 najefikasniji je bio Hrvoje Garafolić (23). Mateo Vidović je dodao 15, a Nenad Delić 13.
Krešimir Galić za KK FURNIR
FOTO: Marin Sušić