Kup Krešimir Ćosić

FOTO Kup “Krešimir Ćosić”, 1. krug: Cedevita Junior za koš izbacila Bosco

Bosco je u trećem uzastopnom domaćem susretu dočekao gradskog suparnika Cedevitu Junior. Ovoga puta radilo se o Kup obračunu, a ulog je bio ogroman – prolaz u drugu fazu natjecanja. Bosco je tražio četvrtu, a Cedevita Junior treću pobjedu zaredom.

Gosti su vrlo dobro ušli u utakmicu te preko Karla Lukačića i Petra Ogrizovića poveli sa 6:0. No, ubrzo su Katura, Zrnić, Cinac i Marković kreirali seriju 8:0 za velikih +7 (15:8) u korist Bosca. Uslijedilo je razdoblje koš za koš, a prva četvrtina završila je rezultatom 19:15 za Bosco.

U drugoj četvrtini došao je Bosco i do dvoznamenkaste razlike kod 34:24, a s rezultatom 44:33 za Bosco otišlo se na odmor.

Nastavak je otvoren periodom koš za koš. Tako je bilo do rezultata 51:38 za Bosco jer prekinuo ga je Vidović, koji je pogodio dvicu za +15 (53:38). Od tog rezultata Cedevita Junior je preko Bošnjaka, Ogrizovića i Mateja Buovca napravila seriju 11:0 za -4 (53:49). Ipak, treća četvrtina okončana je rezultatom 68:60 za Bosco.

Posljednja dionica otvorena je pogođenom dvicom Markočića (68:62), da bi Branković (dvica) i Cinac (slobodna bacanja) napravili mini-seriju 4:0 za novih +10 za Bosco (72:62). Od tada serija gostiju 12:3 za dolazak na samo -1 (75:74). Ogrizović je napravio mini-seriju 4:0 za prelazak Cedevite Junior na +1 (77:78). Dvije sekunde prije kraja utakmice Ogrizović je realizirao dvicu za pobjedu Cedevite Junior i prolaz u drugi krug Kupa.

Dino Cinac je za Bosco postigao 23 poena uz 7 skokova, ali i 5 izgubljenih lopti. Najefikasniji bio je Danko Branković sa 16 poena, 8 skokova, 4 asistencije i 4 blokade, a 16 poena je dodao i Luka Katura.

Kod Cedevite Junior najbolji je bio Petar Ogrizović s 26 poena. Matej Buovac je ubacio 17, a Matej Bošnjak 15.