Kup Krešimir Ćosić

Kup “Krešimir Ćosić”, 1. krug: Pula 1981 bez poteškoća protiv Zapruđa

PULA 1981 – ZAPRUĐE 101:70 (27:17, 23:16, 31:22, 20:15)

Košarkaši Pule 1981 plasirali su se bez većih poteškoća u II. krug Kupa Krešimir Ćosić gdje ih u subotu, s početkom u 15:00 sati na parketu Doma sportova Mate Parlov čeka okršaj s Dubrovnikom. Slavili s velikih 31 razlike, konačnim rezultatom 101:70 otpratili su košarkaše Zapruđa put Zagreba, gdje će se odigrati revanš za nešto manje od mjesec dana, ali taj put u ligaškoj utakmici.

Tek je u prvih nekoliko minuta susreta vladala minimalna neizvjesnost, momčad Zapruđa je zonskom obranom do 7. minute držala priključak (16:13), no tada domaći košarkaši ubacuju u višu brzinu i do kraja prve dionice bježe na +10 (27:17). Od tada pa sve do kraja susreta Bijeloplavi korak po korak povećavaju prednost, angažiranim pristupom ne dozvoljavaju gostima da ih ugroze, a trener Sandro Nicević koristi priliku da svim igračima, osim ozlijeđenog Jakše Šole da podjednaku minutažu.

Najbolje su se snašli Matija Bilalović, za kojeg obrana Zapruđa jednostavno nije imala odgovora, s 24 postignuta koša i 6 skokova, te Lovro Bulešić koji se zaustavio na 19 koševa. Po 13 ubačaja dodali su Marko Dojkić i Martin Klepo (4 trice), Nikola Filić je zabio 10, a Gvido Guštin 8 uz 8 skokova.

Kod Zagrepčana je najbolji bio bivši igrač Puležana, Pazinjan Nereo Gržinić s 23 poena na kontu.

Pula 1981: Stojanović 2, Filić 10, Guštin 8, Marić 3, Bilalović 24, Andabaka 5, Bulešić 19, Dojkić 13, Klepo 13, Wrencher Jr. 4, Milec; trener: Nicević.
Zapruđe: Bučaj 18, Joksimović 15, Juršić 8, Gržinić 23, Matanović 3, Katičić, Lončar 3; trener: Mesić.