Mlađe kategorije

Jr. NBA Arena Sport Finals 2024: Dječaci u finalu, djevojčice u borbi za 3. mjesto

Na poziv NBA lige hrvatske U14 reprezentacije u Beogradu sudjeluju na Jr. NBA Arena Sport Finals 2024, međunarodnom turniru.

DJEČACI

SLOVENIJA – HRVATSKA 49:59 (10:20, 14:17; 12:10, 13:12)

Dječaci su nakon dvije pobjede ostvarene u petak protiv Srbije i BiH u subotu slavili i protiv Slovenije 59:49 te tako s maksimalnim učinkom osigurali borbu za prvo mjesto u kojoj je u nedjelju u 13 sati očekuje novi ogled s reprezentacijom Bosne i Hercegovine.

Nakon prve četvrtine bilo je +10 za Hrvatsku (20:10), a na poluvremenu +13 (37:24). U drugom poluvremenu Slovenci su uspostavili ravnotežu u igri, a Hrvati iskontrolirali prednost koju su imali te utakmicu priveli kraju s dvoznamenkastom prednošću (59:49).

Karlo Blažević i Luka Ukić su s po 12 poena predvodili listu strijelaca Hrvatske reprezentacije.

DJEVOJČICE

Djevojčice su u subotu odigrale dva susreta te upisale pobjedu protiv Bosne i Hercegovine i poraz od Slovenije.

BIH – HRVATSKA 36:44 (7:12, 7:11, 9:11, 13:10)

Tijekom cijelog susreta, od prvih poena do kraja, Hrvatska je bila u vodstvu te zasluženo slavila. Nakon prve četvrtine bilo je 12:7, na poluvremenu 23:14, a na ulasku u zadnju četvrtinu 34:23.

Pia Petra Pivić je s 20 poena bila prvo ime susreta.

HRVATSKA – SLOVENIJA 26:39 (4:14, 7:6, 11:10, 4:9)

Nakon jučerašnjeg poraza od Srbije djevojke su poražene i od Slovenije (26:39). Slovenke su nakon prve četvrtine imale 10 poena prednosti (4:14), početkom druge i +14 (4:18), no do poluvremena Hrvatice su spustile zaostatak na 9 poena (11:20). U zadnju dionicu ušlo se s prednošću Slovenije 22:30, no snage za povratak nije bilo. U hrvatskim redovima Pia Petra Pivić je postigla 7, a Andrea Pavišić 5 poena. U nedjelju s početkom u 9 sati Hrvatska se u borbi za 3. mjesto ponovno sastaje s reprezentacijom Bosne i Hercegovine.

Utakmice ćete moći pratiti i uživo na Arena Sport Hrvatska kanalima.