FAVBET Premijer ligaNekategorizirano

HT Premijer liga (LO): Dinamu zagrebački derbi protiv Bosca

KK Bosco –KK Dinamo 74:87 (22:32; 17:26; 19:9; 16:18)

U 9. kolu lige za ostanak u dvorani u Trnskom susreli su se KK Bosco i KK Dinamo.

Dinamo je bolje otvorio susret i na krilima Ivana Novačića poveo 7 koševa razlike, prve koševe za Bosco postiže Šljivarić. Igrači Dinama iskontrolirali su prvu četvrtinu koja je završila rezultatom 32:22 za Dinamo.

U drugoj četvrtini gosti još podižu intenzitet i agresivnost u obrani te na poluvrijeme se odlazi rezultatom 60:39 za gostujuću ekipu.

U trećoj četvrtini igrači Ivana Tomasa ulaze bolje, te dobrom igrom Krajnovića, Matića Hephilla i Primorca smanjuju rezultat te u četvrtu četvrtinu ulaze s zaostatkom od 11 koševa.

U par navrata četvrte četvrtine Bosco se približio i ispod dvocifrenog zaostataka ali gostujuća ekipa nije dopustila preokret.

Najbolji u redovima domaćina su bili Krajnović s 14, Primorac s 13 i Jurič s 11 koševa, a kod gostiju izvrsni Novačić s 22 postignuta koša, te Vučić s 13 i Ušić s 11 koševa.