Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (4. kolo): Pobjede upisali Trešnjevka 2009 i Šibenik

KK TREŠNJEVKA 2009 – ŽKK PULA 85:63 (23:21, 25:16, 19:12, 18:14)

U posljednjim utakmicama 4. kola Premijer ženske lige Trešnjevka 2009 je upisala domaću pobjedu. Trešnjevka 2009 je na Pešćenici nadigrala Pulu 85:63. Gošće su u završnici druge četvrtine bile na minimalnom zaostatku 38:37 da bi Trešnjevka 2009 serijom 20:0 prelomila tijek događanja.

Lena Bilić je ubacila 25 poena (trice 4/6). Viktorija Ćurić je dodala 18 uz 11 skokova, a Nina Novak 17 uz 7 asista. Kod Pule Lana Pačkovski je ubacila 19, a Karolina Škare 18 uz 13 skokova.

Dean Nemec, trener Trešnjevka 2009:  “Utakmicu smo u svoju korist počeli okretati tek polovicom druge četvrtine kad smo ozbiljnije počeli igrati obranu. Do tada bili smo uglavnom u minimalnom vodstvu zahvaljujući odličnom napadu te 7 postignutih trica u prvom poluvremenu uz postotak od 50%. Drugo poluvrijeme nastavili smo sa dobrom obranom i solidnim napadom te utakmicu smo sigurno priveli kraju.”

Tekst: Krešimir Galić

ZADAR PLUS – ŠIBENIK 64:71 (24:18, 11:22, 12:18, 17:13)

U četvrtom kolu Premijer ženske lige Šibenik je slavio u gostima kod Zadra Plus rezultatom 64:71.

Utakmica s puno obrata donijela je Zadru Plus u prvoj četvrtini mogućnost prelaska iz -6 na +6. Potom je do kraja poluvremena domaća ekipa sa +12 prešla na -5.

U nastavku susreta,  Plusice su se nekoliko puta pokušavale približiti gostima iz Šibenika, ali Šibenik je ipak slavio konačnu pobjedu 64:71.

Kod Plusica, Asiah Dingle ostvarila je 28 poena, a slijedila ju je Katarina Trehub s 15 poena te Sara Herceg s 12 poena. Kod Šibenika najbolja je bila Tamia Marie Lawhorne s 30 poena te Anđela Strize s 13 poena.