TREŠNJEVKA 2009 – FSV 81:58 (24:16, 23:15, 14:11, 20:16)
U 8. kolu Premijer ženske lige Trešnjevka 2009 je kao domaćin slavila protiv ekipe FSV-a 81:58.
Ekipa Deana Nemeca dobro je otvorila utakmicu i na poluvrijeme odlazi sa 16 poena prednosti. U istom ritmu zagrepčanke su nastavile i drugo poluvrijeme te utakmicu završavaju sa uvjerljivom pobijedom.
Najefikasnije u domaćin redovima bile su Nina Novak sa 17 i Dorja Iva Žaja sa 16 poena. Pratile su ih Lena Bilić sa 14 i Viktorija Ćurić sa 13 poena.
Na drugoj strani kod gošća najistaknutije bile su Ivona Krakić sa 14 i Josipa Tufftan sa 13 poena.
Mia Mašić – FSV:
Čestitke domaćinu na uvjerljivoj pobjedi, od početka su postavile dosta visok nivo utakmice.
Nama svakako nije bio šuterski dan, okrećemo se sljedećim utakmicama.
Dorja Iva Žaja – Trešnjevka 2009:
Ušle smo u utakmicu snažno, igrale smo jako dobar napad te smo pokušavale održavat što veću razliku kroz susret. Hvala protivnicima na fer i korektnoj igri, a mi se dalje spremamo za dvije utakmice WABA lige koje nam slijede ovaj tjedan.
Krešimir Galić
MEDVEŠČAK – ŠIBENIK 71:78 (19:21, 22:16, 19:18, 9:14, 2:9)
Medveščak je nakon produžetka doživio domaći poraz od Šibenika 78:71.
Medveščak je nakon trice Lane Zelić za 69:66 do kraja susreta ostao bez koša, a Šibenčanke su u zadnje četiri minute preko Tamie Lawhorn uspjele zabiti koš i dodatno bacanje što ih je odvelo u produžetak gdje je glavu ulogu preuzela Lawhorne (23p), a Anđela Strize ubacila tricu za konačnih 77:71. Kod Medveščaka Marija Soldo je ubacila 16, a Jelena Brkičić (10sk) i Gabriela Grizelj (11sk, 12as) po 15.
Krešimir Galić
Foto: Marin Sušić