Prva Muška Liga

Prva muška liga: Pobjede upisali Škrljevo, Hermes Analitica i Zagreb

KK DEPOLINK ŠKRLJEVO – KK RIBOLA KAŠTELA 72:65 (16:9, 17:13, 20:21, 19:22)

Derbi prvog kola Prve muške lige odigran u Sportskoj dvorani Kostrena pripao je DepoLink Škrljevu koje je pobijedilo Ribolu Kaštelu 72:65. Zeleni su vodili cijelu utakmicu, a najveću prednost imali su u 33’ plus četrnaest pri rezultatu 62:48.

Prva četvrtina pripala je domaćinu koji je na isteku desete minute imao prednost 16:9. Raspoložen je bio kapetan Zelenih Davor Konjević koji je postigao devet koševa uz jednu tricu. Gosti iz Kaštela se vraćaju na početku druge četvrtine te dolaze na minus dva 16:14. Ipak, do kraja prvog poluvremena domaćin se odvaja na plus jedanaest 33:22.
Treća četvrtina u znaku je stalnog vodstva domaćina pa na isteku tridesete minute na semaforu stoji 53:43. I kada su prisutni u dvorani očekivali laganu pobjedu Zelenih gosti presingom smanjuju prednost za konačnih 72:65.
Najučinkovitiji na utakmici bio je Konjević s 24 postignuta poena i tri trice. Srđan Brocić postigao je 15, a Jure Gunjina 13 koševa. Kod Kaštelana Ivo Zukanović ima je double-double učinak sa 17 skokova i 11 postignutih poena. Petar Markota postigao je 11, a kapetan Josip Vidović 10 poena.
Tekst/Foto: KK DepoLink Škrljevo

Hermes Analitica – Omiš Čagalj Tours 84-76 (27-21, 24-19,18-17, 15-19)

U sjajnoj košarkaškoj predstavi na otvaranju sezone, pomlađeni Zmajevi predvođeni mladim trenerom Ćorićem dohvatili su izuzetno važnu pobjedu.

Od početka susreta raznovrsnom napadačkom igrom Analitičari su gradili prednost, koja je u nekim trenutcima iznosila i 17 poena. Izvrsni Omišani koji u sastavu imaju nekoliko fantastičnih premijer ligaških igrača, nisu se predavali, ali nisu ozbiljnije ugrozili vodstvo domaćina.

Kod razigranih domaćina prvo ime bio je Luka Ljubičić s 20 poena i 10 skokova, Smolić je postigao 14,  a Kordić i Macner po 13. Kod gostiju se istaknuo najbolji strijelac utakmice Svalina s 29 poena i 9 skokova, Boban je dodao 13, a Vučić 12.

Robert Ćorić trener „Hermes Analitica“: “Čestitke našim igračima na velikoj pobjedi, a gostima na fer i korektnoj borbi. Uspjeli smo u prvom poluvremenu nametnuti naš dogovoreni način igre i uz manje poteškoće u drugom dijelu, utakmicu uspješno privesti kraju.”

Mladen Vušković trener „Omiš Čagalj Tours“: “Zaslužena pobjeda Hermesa. Mi smo ušli energetski loše u utakmicu, prvo poluvrijeme primili 50 poena, vratili se, došli na minus 4, ali za više nismo imali ni snage ni koncentracije.”

Tekst: KK „Hermes Analitica“

KK ZAGREB – KK ALETA PUNTAMIKA 53:48 (9:7, 10:14, 21:9, 15:18)

U nervoznoj, rastrganoj utakmici prepunoj izgubljenih lopti – 33 i slabog postotka ubačaja, gdje su obrane bile na visokom nivou, košarkaši Zagreba su se u završnici bolje snašli i zasluženo pobijedili.

Kroz prvo poluvrijeme niti jedna momčad nije imala više od 4 pogotka razlike koja završava rezultatom 19:21 za goste, dok boljim ulazom u 3/4 domaći košarkaši u 7.30 minuta rade razliku 16:2 te zadržavaju vodstvo uz dosta problema do završetka utakmice.

Prvo lice susreta je igrač Zagreba Luka Katura koji je svojim iskustvom odlučio pobjednika sa realiziranim ulazima i slobodnim bacanjima u zadnje 3 minuta susreta.

Kod Zagreba večeras su se izdvojili Luka Katura sa 14 poena i Dorijan Jelenek sa 12 poena. Kod gostiju iz Zadra posebno se istakao Borna Jurela sa 13 poena i Ivan Batur sa 8 skokova.

Tekst: KK Zagreb