Reprezentacije 🇭🇷U14

U14 (M) Slovenia Ball: Hrvatska dominantno osvojila turnir

POLJSKA – HRVATSKA 94:98 (19:18, 26:24, 24:31, 25:25)

U finalnoj utakmici turnira Slovenia Ball u Slovenj Gradecu muška U14 reprezentacija Hrvatske je slavila protiv Poljske rezultatom 94:98.

Hrvatska se na ovom turniru pokazala u dobrom svijetlu, a u finalu je uz sebe imala dostojnog protivnika odnosno reprezentaciju Poljske koja je sve ekipe pobjeđivala s velikom razlikom. Tako je Poljska povela u prvoj četvrtini, a Hrvati su pokušavali hvatati priključak. Druga dionica je prolazila u izjednačenom tonu, a na poluvrijeme su Poljaci otišli s +3 razlike.

Ekipa Rajka Vidakovića je napravila mini uzlet nakon egala 55:55 jer su tada reprezentativci imali ekoliko puta vodstvo. Iako se igralo koš za koš sve do samog kraja, Hrvatska je uspjela pogoditi ključne šuteve i time je osvojila ovogodišnje izdanje Slovenia Balla rezultatom 98:94.

U hrvatskom dresu Toni Garma ubacio je 26 poena, dok je Roko Jerkić postigao 22 poena, a velik doprinos igri dao je i Marko Volf pogodivši 19 poena.

Foto/Credits: Basketball Federation of Slovenia