Reprezentacije 🇭🇷U16 (ž)

U16 na EP: Hrvatska dominirala nad Grčkom, slijedi još jedna borba

GRČKA – HRVATSKA 58:83 (12-32, 10-16, 16-15, 20-20)

U svojoj pretposljednjoj utakmici na Europskom prvenstvu U16 ženska reprezentacija Hrvatske je dominantno svladala Grčku s rezultatom 83:58 u razigravanju od 13. do 16. mjesta i time suparnice poslala izravno u B diviziju.

Hrvatska je već u prvoj četvrtini uhvatila dvoznamenkastu razliku, napravivši seriju od 14 poena (8:9 do 8:23) na krilima Nike Gažić i Nine Bilić. Ulazak u drugu četvrtinu donio je hrvatskim kadetkinjama i +20 (12:32). Na poluvremenu je semafor već ispisivao 22:48 za Hrvatsku, a Gažić i Bilić imale su dvoznamenkaste ubačaje (18 i 10 poena). U prvih se dvadeset minuta istaknula i Lara Pavela sa 7 poena i 4 osvojene lopte, a cijela je ekipa letjela terenom i pokazivala potrebnu agresivnost da se grčka ekipa šokira i drži pod kontrolom.

Ubrzo je Hrvatska došla i do +30, nakon polaganja Bilić i Gažić bilo je 24:54 i izgledi da se Grčka vrati u utakmicu bili su sve manji. U ostatku utakmice na Hrvatskoj je tek da koliko-toliko očuva stečenu prednost, što je uspješno i učinila – kraj utakmice bilježi se pri 83:58 za Hrvatsku.

Na koncu je Nika Gažić upisala ukupno 24 poena, 10 skokova i 5 asistencija, a Nina Bilić 22 poena. Lara Pavela je ubacila 11 poena uz 5 asistencija i 5 osvojenih lopti.

Kadetkinje očekuje posljednja borba za ostanak u A diviziji – sutra s početkom u 15:30 kreće dvoboj odluke protiv boljeg iz susreta Crne Gore i Švedske.