Reprezentacije 🇭🇷U16

U16 reprezentacija na EP: Grčka nadjačala kadete Hrvatske

GRČKA – HRVATSKA 77:63 (19:22, 17:14, 20:12, 21:15)

U16 muška reprezentacija Hrvatske doživjela je drugi poraz u dva dana na Europskom prvenstvu u grčkom Heraklionu koje se održava od 9. do 17. kolovoza. Kadeti su izgubili u drugoj utakmici u skupini rezultatom 77:63.

Prvih deset minuta susreta igralo se koš za koš, a druga četvrtina je prolazila isto tako u izjednačenom tonu. Grci se tijekom treće dionice bude i dominiraju u napadu te ulaze u rezultatski plus serijom 7:0. Od tada sve ide u znaku grčkog protivnika. Grci sa ubačenih pet trica tijekom posljednjih deset minuta, od koji je četiri pogodio Chrysostomos Chatzilamprou, dolaze do konačne pobjede 77:63.

Najbolji u hrvatskom dresu bio je Josip Santro s 18 poena i 6 skokova, a slijedili su ga Roko Grašo te Tomislav Vučković koji su postigli po 14 poena. Chrysostomos Chatzilamprou (33 poena) je za Grčku pogodio 8/14 trica.

Hrvatsku u nedjelju očekuje utakmica sa Izraelom u 12:30 sati.