Reprezentacije 🇭🇷U16 (ž)

U16 (ž) na EP: Hrvatska upisala poraz od Poljske

HRVATSKA – POLJSKA 65:81 (20-21, 11-27, 18-21, 16-12)

Ženska kadetska reprezentacija Hrvatske je u razigravanju od 9. do 16. mjesta Europskog prvenstva A divizije upisala poraz od Poljske pri rezultatu 65:81. Stoga izabranicama Benjamina Markulaka u petak, 23. kolovoza, slijedi odlučujuća borba za ostanak u A diviziji protiv Grčke.

Prva je četvrtina obećavala, pa iako Hrvatice nisu uspijevale preuzeti vodstvo, ipak su igru držale u egalu završivši prvih deset minuta s rezultatom 20:21. Za konačnu pobjedu Poljske ključna je bila druga četvrtina koju su protivnice na pogon Kaje Serednicke otvorile serijom od 10 poena do prvog dvoznamenkastog vodstva na 20:31. Tricom Nike Gažić za 29:36 otvorila se mogućnost za rezultatski priključak, no ubrzo je slijedila trica s poljske strane i ponovni bijeg u dvoznamenkasto vodstvo.

U treću četvrtinu se ulazi pri 31:48, a razlika dolazi i do teško dosežnih 23 poena. Ipak, hrvatska reprezentacija ni u teškim trenucima nije klonula. U posljednjoj je četvrtini Hrvatska predvođena Klarom Bilušić krenula sustizati Poljakinje, no zvuk sirene za kraj utakmice stigao je pri rezultatu 65:81.

Protiv Poljske u redovima hrvatske reprezentacije istaknule su se Nika Gažić (21 poen, 9 skokova, tri osvojene lopte), Iva Tabak (11 poena, 7 skokova, 6 asistencija, tri osvojene lopte) i već spomenuta Bilušić koja je svih svojih 10 poena upisala u posljednjoj četvrtini.