Reprezentacije 🇭🇷U16 (ž)

U16 (ž) reprezentacija na EP: Hrvatska uspješno protiv Njemačke, slijedi osmina finala s Mađarskom

HRVATSKA – NJEMAČKA 60:55 (19:14, 21:16, 11:8, 9:17)

Ženska kadetska reprezentacija Hrvatske je u 3. kolu skupine A Europskog prvenstva u mađarskom Miškolcu pobijedila Njemačku rezultatom 60:55.

Reprezentativke Hrvatske otvorile su utakmicu serijom 11:3 te Hrvaticama pripalo cijelo poluvrijeme koje su završile s +10 razlike. U drugoj četvrtini su u jednom trenutku vodile čak +16 razlike. U nastavku utakmice Njemačka nije uspjela ozbiljnije ugroziti izabranice Benjamina Markulaka sve do posljednjih minuta susreta kada protivnice rade seriju 9:0, ali prekasno da bi ugrozilo konačnu pobjedu Hrvatske 60:55.

U utakmici protiv Njemačke prvo ime Hrvatske  je bila Lori Zlatoper sa 17 poena, a Nika Gažić (6 skokova) i Lola Stipić su dodale svaka po osam poena.

Hrvatska ima dan odmora, a zatim će u utorak 20. kolovoza u osmini finala igrati protiv domaćina Mađarske.