Reprezentacije 🇭🇷U17 (ž)

U17 (ž) na SP: Hrvatska nadmoćno s Argentinom, nastavlja se borba za 9. mjesto

1. ARGENTINA – HRVATSKA 73:91 (16-21, 19-18, 18-25, 20-27)

Na Svjetskom prvenstvu u Meksiku U17 ženska reprezentacija Hrvatske je upisala uvjerljivu pobjedu nad Argentinom u razigravanju od 9. do 16. mjesta.

Izjednačeno je bilo tek početnih minutu i pol utakmice do trice Lene Bilić kojom je Hrvatska povela 3:0 i vodstvo više nije ispuštala. Za svaki slučaj, izabranice Tatjane Jacović u posljednjoj su četvrtini dodatno potegnule, imale i vodstvo od +21 te mirno privele utakmicu kraju. Bile su Hrvatice bolje u svim statističkim kategorijama, no posebno se istaknula dominacija u skoku (55 hrvatskih naprama 35 argentinskih).

Kad smo kod dominacije u skoku, Olivia Vukoša je ponovno bila najefikasnija igračica utakmice s dvostrukim 20 brojkama – 20 poena i 20 skokova uz četiri asistencije, tri osvojene lopte i tri blokade. Izvrsnu je utakmicu odigrala i Lena Bilić s 24 postignuta poena. Lori Zlatoper je upisala 13 poena i četiri asistencije, Ana Pavić 12 poena, a Lea Vukić 10 poena i sedam skokova.

Hrvatsku očekuju još dvije utakmice razigravanja od 9. do 12. mjesta, a prvi protivnik je Egipat u nedjelju, 21. srpnja u 1:30 ujutro po srednjeeuropskom vremenu.