Reprezentacije 🇭🇷U17 (ž)

U17 (ž) na SP: Hrvatska upisala tijesan poraz, slijedi razigravanje za plasman od 9. do 16. mjesta

HRVATSKA  – FRANCUSKA 59:63 (15:18, 22:14, 10:16, 12:15)

Na Svjetskom prvenstvu u Meksiku hrvatska ženska U17 reprezentacija je u četvrtoj utakmici upisala poraz od 59:63 protiv reprezentacije Francuske. Hrvatsku u petak, 19. srpnja u 23 sata prema srednjeeuropskom vremenu, očekuje susret sa Argentinom u razigravanju za plasman od devetog do 16. mjesta.

Francuska reprezentacija je čvršće otvorila utakmicu, ali ni hrvatski sastav nije puno zaostajao. Druga četvrtina izgledala je puno bolje za našu ekipu, a Lena Bilić ubačajem za tri poena dovodi Hrvatsku do izjednačenja (20:20). Potom Katja Bakalar dodaje još jednu tricu, a Nika Gažić svojom tricom preokreće vodstvo na našu stranu sa +4.

U trećoj dionici reprezentacija Francuske stisnula je Hrvatice u napadu i tako istopila njihovu prednost. U posljednjih deset minuta vodstvo se izmjenjivalo te je zadnjih pet minuta bila grčevita borba za pobjedu. Dvije minute prije kraja Ana Pavić pogađa tricu za 59:56, ali napadačka serija Francuske 7:0 odlučuje utakmicu te tako igračice Francuske odlaze dalje u četvrtfinale.

U hrvatskom dresu najbolja je bila Olivia Vukoša koja je ostvarila double-double učinak s 20 poena i 12 skokova, a slijedila ju je Lena Bilić koja je postigla 18 poena, 6 skokova i 5 asistencija.