Reprezentacije 🇭🇷U17 (ž)

U17 (Ž) reprezentacija: Poraz od Australije unatoč 14 postignutih trica

HRVATSKA – AUSTRALIJA 87:96 (26-14, 12-17, 26-41, 23-24)

Nakon pobjede nad Portorikom, u drugoj utakmici U17 Svjetskog prvenstva za žene, Hrvatska je upisala poraz od 87:96 protiv Australije.

Unatoč dinamičnoj vanjskoj igri s čak 14 upisanih trica, Australija je ipak prevladala, prisilivši Hrvatsku na ukupno 15 izgubljenih lopti. Ipak, hrvatske trice dijele drugo mjesto na pojedinačnoj utakmici u povijesti U17 Svjetskih prvenstava.

Hrvatska je u utakmicu krenula snažno i povela 26:14 na isteku prvih deset minuta igre. Najveća je prednost upisana na 38:22 nakon polaganja Lee Vukić, no do poluvremena više nije bilo koša, dok je Australija polako počela zatvarati hrvatsku prednost (38:31).

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Australke upisale 41 poen i preuzele vodstvo, a izabranice Tatjane Jacović više nisu imale snage za povratak. Unatoč prilično izjednačenoj posljednjoj dionici, Australija slavi na +9 (87:96).

Najefikasnija hrvatska igračica bila je Lena Bilić s 23 poena, 5 skokova, 5 asistencija, 3 osvojene lopte i dvije blokade. Pokretačica vanjske igre Nika Gažić je upisala šest trica i ukupno 21 poen. Olivia Vukoša je dodala 14 poena, 9 skokova i 5 asistencija, dok je dvoznamenkasta bila i Hana Arnautović s 13 poena.

U sljedećoj utakmici Hrvatice očekuje SAD, a susret je na rasporedu 17. srpnja u 4 ujutro prema srednjeeuropskom vremenu. Amerikanke su u lovu na svoj sedmi naslov, a jedine koje su ih uspjele zaustaviti bile su upravo Australke u polufinalu 2016. godine.

Valja dodati kako nema ispadanja iz skupina, već svih 16 ekipa odlazi u osminu finala gdje počinju eliminacije.