Reprezentacije 🇭🇷U18 (ž)

U18 (ž): Juniorkama poraz od Turske

TURSKA – HRVATSKA 81:73 (20:21, 21:19, 21:17, 19:16)

U18 ženska reprezentacija Hrvatske poražena je u razigravanju za plasman od 9. do 16. mjesta Europskog prvenstva u portugalskom Matosinhosu od Turske rezultatom 81:73. Hrvatice očekuje borba za plasman od 13. do 16. mjesta, a samo jedna reprezentacija od te četiri ostaje u A diviziji. Na rasporedu je iduća utakmica s Njemačkom 10. kolovoza u 16:30 sati.

Prva četvrtina prolazila je u izjednačenom tonu gdje se igralo koš za koš, dok su u drugoj dionici juniorke Deana Nemeca bile čvršće i povele serijom 9:0 za +12 prednosti. Nakon toga slijedi dominacija Turske kada Turkinje do velikog odmora preokreću rezultat i vode minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu dolazi ponovno do izjednačenja rezultata 47:47 te zadnjih nekoliko minuta utakmice postaje ključno za ishod susreta. Četiri minute prije kraja, trice Lene Bilić i Gine Pirje dovode Hrvatice na 75:68, ali Turska uzvraća s tricom za +10. Nakon tog trenutka, nije više bilo vremena i prilike hvatati priključak te reprezentacija Hrvatske završava utakmicu s 81:73.

U redovima Hrvatske istaknula se Petra Božan s postignutih 25 poena i 17 skokova, Lena Bilić je pridodala 17 poena, 6 skokova i 12 asistencija, a dvoznamenkaste su bile i Lea Vukić s 11 poena (4 skoka) te Gina Pirjak s 10 poena (5 skokova, 5 asistencija).