Reprezentacije 🇭🇷U18 (ž)

U18 (Ž): Juniorke nakon velike drame izgubile mjesto u A diviziji

SLOVENIJA – HRVATSKA 57:56 (15:11, 20:10, 12:21, 10:14)

Ženska juniorska reprezentacija Hrvatske je u utakmici za 13. mjesto Europskog prvenstva nakon nevjerojatne drame i sustizanja rezultata poražena od Slovenije 56:57 i tako zbog jednog poena izgubila mjesto u A diviziji.

Hrvatice su tijekom cijelog turnira pokazivale kvalitetu, igrale ravnopravnu košarku sa svim protivnicama, a na kraju je nedostajalo malo sreće za pobjedu u ključnoj utakmici.

Slovenke su dominirale u prvom poluvremenu, posebice u drugoj četvrtini te nakon 20 minuta igre imale +14 (21:35). U trećoj kreće veliki hrvatski povratak. U jednom trenutku bilo je samo dva poena zaostatka (42:44), da bi se u završnu četvrtinu ušlo s pet poena prednosti za protivnice (42:47).

Imale su Slovenke vodstvo 52:46 kada Lena Bilić (3) i Petra Božan (2) dovode utakmicu do potpunog egala, a Hrvatsku na samo poen minusa (52:51). Do kraja je ostalo gotovo šest minuta. Uslijedilo je razdoblje igre bez koša s obje strane koje je Bilić prekinula košem za vodstvo Hrvatske 53:52 na nešto više od dvije minute od završetka. Lina Jerković je tricom donijela Slovenkama novu prednost, (53:55), no istom mjerom je uzvratila Lea Vukić hrvatskih +1 (56:55). Ponovno Jerković zabija za Sloveniju, ovaj puta za dva i za vodstvo 57:56. Hrvatska je imala svoje prilike za novi preokret, nije ih iskoristila i priči je tu bio kraj.

Lena Bilić je s 21 poenom, 10 skokova i 5 asistencija bila prvo ime reprezentacije Hrvatske. Petra Božan je zabila 17 poena uz 9 skokova, a Lea Vukić 12 uz 8 skokova.