Reprezentacije 🇭🇷Seniori

Hrvatska uvjerljivom pobjedom nad Poljskom otvorila turnir u Opatiji

HRVATSKA – POLJSKA 82:68 (17:18, 17:17, 30:20, 18:13)

U prvoj utakmici Međunarodnog turnira u Opatiji hrvatska košarkaška reprezentacija je nakon bolje igre u drugom poluvremenu pobijedila Poljsku 82-68.

Izjednačena igra i rezultat obilježili su prvo poluvrijeme u kojem je Hrvatska većim dijelom bila u minusu. Nakon 15 minuta igre Poljska se odvojila na +8 (23-31), no raspoloženi Ivica Zubac nije dopustio da protivnik pobjegne već je do kraja prvog poluvremena režirao potpuni povratak Hrvatske u igru (34-35).

Na otvaranju treće četvrtine priključio su mu se Dario Šarić s pet poena i Borna Kapusta  s dvije atraktivne asistencije i pet poena za vodstvo Hrvatske 50-44. Do ulasku u posljednju dionicu prednost je narasla do 64:55, a nakon samo dvije i pol minute igre zadnje četvrtine već je bilo +15 za Hrvatsku (70:55). Poljska se nakon toga nije uspjela vratiti, a vodstvo Hrvatske raslo je i do +20 (80:60).

Ivica Zubac je utakmicu završio s double-double učinkom (19 poena i 10 skokova), Mario Hezonja je u pobjedu ugradio 15 poena i 7 asistencija, Dario Šarić 10 poena i 4 skoka, a Borna Kapusta 9 poena i 6 asistencija.

Spomenimo kako su izabranicima Josipa Sesara podršku s tribina Sportske dvorane Marino Cvetković u Opatiji iskazale i igračice ženske seniorske reprezentacije Hrvatske.

Turnir se igra u sklopu priprema za Olimpijski kvalifikacijski turnir koji će se održati u Grčkoj početkom srpnja,  a na njemu sudjeluje još i reprezentacija Brazila.