Reprezentacije 🇭🇷U14 (ž)

U 14(Ž): Hrvatska poražena od Poljske, slijedi borba za plasman od 5. do 8. mjesta

POLJSKA – HRVATSKA 63:31 (18:13, 13:8, 17:4, 15:6)

U14 košarkaška ženska reprezentacija je u 3. kolu skupine B poražena od Poljske rezultatom 63:31 te će s omjerom pobjeda i poraza 1:2 nastaviti natjecanje u razigravanju za  plasman od 5. do 8. mjesta.

Hrvatska je protiv favoriziranih Poljakinja dugo držala priključak, minutu prije kraja prvog poluvremana zaostajala je šest poena, no u samoj završnici druge četvrtine Poljakinje prvi puta dolaze do dvoznamenkaste prednosti 31:21. U trećoj četvrtini Poljska je prelomila utakmicu i riješila pitanje pobjednika (48:25). Završilo je 63:31.

Andrea Pavišić je postigla 7 poena, Marta Sučić 5. Kod Poljakinja najbolja je bila Wiktoria Danych s 13 poena.

Foto/Credits: Basketball Federation of Slovenia