Reprezentacije 🇭🇷U14

U14 (M) Slovenia Ball: Hrvatska preko Mađarske izborila finale s Poljskom

MAĐARSKA – HRVATSKA 64:123 (12:27, 20:47, 17:24, 15:25)

U polufinalnoj utakmici turnira Slovenia Ball u Slovenj Gradecu muška U14 reprezentacija Hrvatske je ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Mađarske 124:63 i na dominantan način ušla u finale.

Podsjetimo Hrvatska je osvojila prvo mjesto u skupini B s tri vrlo pobjede nad Rumunjskom 102:71, Slovačkom 130:58 i Slovenijom Blue 110:62.

Ovakav rezultat s Mađarima bio je očekivan jer su igrači Rajka Vidakovića prije samog dolaska u Slovenj Gradec  u dvije prijateljske utakmice pobijedili istog protivnika 110:52 i 90:50.

U nedjeljnom finalu (17 sati) Hrvatska će imati puno teži zadatak. Na drugoj strana stajat će Poljska koja je sve svoje protivnike pobjeđivala s velikom razlikom, uključujući i Rumunjsku u polufinalu 124:78.

Finale možete gledati ovdje

Hrvatska je u polufinalu protiv Mađarske već u prvoj četvrtini stekla 15 poena prednosti (27:12) i autoritativno nastavila graditi put do sigurne pobjede. Na poluvremenu je bilo + (42) 74:32, nakon treće četvrtine 98:49 (+49) te na kraju + 59 (123:64).

Utakmicu s Mađarskom pogledajte ovdje:

Toni Garma je uz 31 poen imao šest skokova, a Roko Jerkić uz 30 poena devet skokova i tri osvojene lopte.

Foto/Credits: Basketball Federation of Slovenia