Reprezentacije 🇭🇷U16

U16 (M): Hrvatska na Europskom prvenstvu poražena od Izraela

HRVATSKA – IZRAEL 66:94 (17:25, 13:20, 17:28, 19:21)

U16 muška reprezentacija Hrvatske doživjela je treći poraz na Europskom prvenstvu u grčkom Heraklionu. Nakon Italije i Grčke bolji od Hrvatske bio je i Izrael (66:94)

Nakon početnog ispitivanja snaga Izrael se odvaja i na kraju prve četvrtine ima prednost od 8 poena (17:25). U drugoj vrlo brzo hrvatski zaostatak postaje dvoznamenkast te je do kraja prvog poluvremena narastao na 15 poena (30:45). U trećoj četvrtini Izraelci potvrđuju pobjedu i odlaze na nedostižnih 47:73, da bi na kraju slavili 66:94.

Kod Hrvatske Zvonimir Dujaković je postigao 16 poena uz 4 skoka i 3 asistencije. Izraelce su do pobjede predvodili Amitay Azriel i Ari Amiel s po 16 poena.

Ponedjeljak je dan odmora dok su u utorak na rasporedu utakmice osmine finala u kojima šansu dobivaju sve reprezentacije sudionici Europskog prvenstva.