Reprezentacije 🇭🇷U16

U16 (M): Hrvatska u osmini finala poražena od Francuske

HRVATSKA – FRANCUSKA 59:90 (20:15, 19:26, 7:21, 13:28)

U16 muška reprezentacija Hrvatske je u osmini finala Europskog prvenstva u grčkom Heraklionu poražena od Francuske 90:59.

Hrvate u nastavku prvenstva očekuje borba za plasman od 9. do 16. mjesta, odnosno ostanak u A diviziji, dok Francuska nastavlja borbu za postolje. Prvi protivnik Hrvatske je Njemačka, susret se igra u srijedu s početkom u 15 sati, a pobjedniku donosi mir i siguran ostanak u elitnom razredu europske košarke.

Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu i povela 10:2. Francuzi su željeli što prije uhvatiti priključak no Tomislav Vučković ih je s dvije trice držao na distanci, da bi u završnici prve četvrtine uz dosta pogrešaka s obje strane protivnici stigli do pet poena zaostatka (20:15).

Agresivnom obranom po cijelom terenu, uz puno kontakta, Francuzi su pokušavali izbaciti iz ritma  igrače Hrvatske koji su cijelo prvo poluvrijeme imali rješenja za sve zamke postavljene ispred njih. Francuzi su u 15. minuti izjednačili na 27:27, no do velikog odmora Hrvati su odigrali skoncentrirano, nisu potonuli te su zaostajali tek dva poena (39:41).

Hrvatska se držala do 41:45 kada kreće velika serija Francuske koja je do ulaska u posljednju četvrtinu otišla na nedostižnih 16 poena prednosti (46:62) te mirno priveli utakmicu kraju.

S 19 poena i osam skokova Tomislav Vučković je bio najistaknutiji pojedinac hrvatske reprezentacije.