Reprezentacije 🇭🇷U18 (ž)

U 18 (Ž): Juniorke poražene od Portugala, slijedi borba za plasman od 9. do 16. mjesta

PORTUGAL – HRVATSKA 63:56 (13:19, 21:16, 18:8, 11:13)

U18 ženska reprezentacija Hrvatske poražena je u osmini finala Europskog prvenstva u portugalskom Matosinhosu od domaćina rezultatom 63:56. Hrvatice u nastavku prvenstva očekuje borba za plasman od 9. do 16. mjesta, a prvi protivnik im je reprezentacija Turske. Susret je na rasporedu u četvrtak s početkom u 21:30 sati.

Hrvatska je povela 18:11, a nakon prve četvrtine imala 19:13. Portugalke su u drugoj četvrtini prvo sustigle, a potom i prestigle Hrvatice, u jednom trenutku otišle i na +7 (30:23). Uslijedila je velika serija Hrvatske za  novo vodstvo 33:32, a potom i 35:34 – rezultat poluvremena.

Hrvatska se dobro držala tijekom treće četvrtine, na 3:30 od kraja zaostajala je samo jedan poen 43:44. Do ulaska u posljednju četvrtinu Portugal serijom 8:0 bježi na opipljivu prednost 43:52 koju Hrvatice do kraja susreta nisu uspjele istopiti. Stigle su do 54:59, no do dramatične završnice ipak nije došlo.

Petra Božan (19 poena, 8 skokova), Lea Vukić (14 poena, 3 skoka) i Gina Pirjak (10 poena, 6 skokova) prednjačile su učinkom u redovima hrvatske reprezentacije. Clara Silva je s 20 poena i 11 skokova predvodila Portugalke do pobjede.