Reprezentacije 🇭🇷U20

U20 reprezentacija – EP B divizije: Hrvatska nadmoćno pobijedila Latviju

LATVIJA – HRVATSKA 70:88 (22:23, 17:15, 14:23, 17:27)

U drugoj utakmici Europskog prvenstva B divizije muška U20 reprezentacija Hrvatske upisala je visoku pobjedu protiv Latvije 88:70.

Igrači Jakše Vulića ušli su energično u susret, no Latvija je ubrzo uhvatila ritam i na poluvremenu imala minimalnu prednost 39:38. Hrvatska se značajnije odvojila u trećoj četvrtini 53:61, a svoju kvalitetu potvrdila je u četvrtoj dionici kada Latvija više nije imala šanse približiti se.

Najbolji u hrvatskom dresu danas je bio raspoloženi Ivan Bogdanović s 26 poena i 8 skokova, a uz njega ekipu je predvodio i Stellan Rajaofera s 12 poena, 9 skokova i 7 asistencija. Dvoznamenkasti su bili Ivan Dubravčić koji je dodao 12 poena te Ivan Njegovan koji je postigao 10 poena.

Sljedeći susret očekuje Hrvatsku u utorak protiv Finske, a dan kasnije na rasporedu je ogled protiv Slovačke te time reprezentacija zatvara grupnu fazu.